Oddział Leczenia Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych

lekarze psychiatrzy: Sylwia Zielińska, Sławomir Sadowski

lekarze interniści: Tomasz Lisiak, Magdalena Kieszkowska

psycholodzy: Wiesław Szumiński, Aleksandra Kotarska

specjaliści psychoterapii uzależnień: Iwona Lewandowska, Mariola Bogucka, Iwona Rubacha – Obst, Aleksandra Sylwestrzak, Mariusz Garski, Sylwia Komendzińska.

instruktorzy terapii uzależnień : Błażej Pacholski, Jacek Waszak

Zasady przyjmowania pacjentów do Oddziału Leczenia Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych:

Termin przyjęcia należy umówić pod nr tel. (54) 285 64  01 (od poniedziałku do piątku  7:30- 14:50)

Warunki przyjęcia do Oddziału:

•  skierowanie od lekarza (na skierowaniu jako kod oddziału lekarz kierujący powinien wpisać 4742).
  • W razie braku miejsc wyznaczany jest najszybszy możliwy termin przyjęcia
  • dokument tożsamości z numerem PESEL
  • kwalifikację do przyjęcia na Oddział przeprowadza lekarz w Izbie Przyjęć
  • NIP zakładu pracy (potrzebny w razie konieczności wystawienia zwolnienia lekarskiego),
  • poprzednie karty informacyjne ze szpitala oraz wyniki przeprowadzonych badań i konsultacji medycznych, posiadaną dokumentację medyczną, informację o przyjmowanych lekach.

W dniu przyjęcia do oddziału szpitalnego pacjent powinien mieć ze sobą przybory toaletowe, środki higieny osobistej, szklankę/kubek, sztućce, piżamę/dres, bieliznę, kapcie, klapki pod prysznic.

Zapraszamy do Oddziału Leczenia Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych. Umożliwiamy postawienie pierwszego kroku do trzeźwości. Zapewniamy profesjonalną opiekę medyczną oraz terapeutyczną. Prowadzimy zajęcia edukacyjno-motywacyjne, które przygotowują do podjęcia terapii odwykowej.

Dysponujemy 13. łóżkami.

Oddział przyjmuje pacjentów nieubezpieczonych.

Hospitalizacja trwa najczęściej 10 dni.

PACJENCI POD WPŁYWEM ALKOHOLU LUB ŚRODKÓW PSYCHOAKTYWNYCH NIE SĄ PRZYJMOWANI DO ODDZIAŁU!